Jak zdać egzaminy na prawo jazdy?

Egzamin na prawo jazdy jest dla wielu drogą do wolności i niezależności. Jednak uzyskanie upragnionego dokumentu nie jest wcale takie łatwe. Dlatego przygotowaliśmy kilka porad, które skutecznie pomogą Ci osiągnąć cel:

Dużo ćwicz.

kobieta w samochodzie

Osoby uczące się potrzebują średnio około 30 godzin szkolenia teoretycznego oraz 30 godzin praktyki. Upewnij się, że uczy Cię doświadczony instruktor, z którym czujesz się komfortowo, z renomowanej szkoły nauki jazdy. Zdobytą wiedzę utrwalaj w domu.

Odpręż się.

To zupełnie normalne, że denerwujesz się przed przystąpieniem do egzaminu na prawo jazdy, więc zdejmij z siebie presję, nie mówiąc o tym wcześniej wielu osobom. W ciągu dnia weź głęboki oddech, policz do 10 i wydychaj powietrze tuż przed wejściem do ośrodka. Powtórz tę czynność kilka razy, aby całkowicie się uspokoić.

Myśl pozytywnie.

Zanim wejdziesz do ośrodka egzaminacyjnego, wierz, że zdasz. Spróbuj kreatywnej wizualizacji, która polega na zamknięciu oczu i wyobrażeniu sobie, że dobrze poruszasz się po trasie, wykonując bezbłędne manewry i widząc wszystkie potencjalne zagrożenia.

Zadbaj o wygodę w samochodzie.

Upewnij się, że zdajesz test w samochodzie takiej samej marki, na którym jeździłeś podczas szkolenia. Musisz czuć się całkowicie komfortowo, to pozwoli Ci m.in. płynnie zmieniać biegi.

Zapoznaj się z trasą.

Przed egzaminem na prawo jazdy upewnij się, że znasz obszar wokół OKE i wszystkie możliwe trasy w mieście, po których poruszałeś się wraz z instruktorem. Ważne jest również, aby jeździć na jak największej liczbie różnych dróg. Dzięki temu przygotujesz się nie tylko na praktyczną część egzaminu, ale co ważniejsze na jazdy po zdaniu.

Rozgrzej się.

Zarezerwuj lekcję w pobliżu centrum egzaminacyjnego tuż przed czasem wizyty, aby nie wsiadać do samochodu z egzaminatorem "na zimno". Może to również pomóc w zapoznaniu się z okolicą, dzięki temu będziesz wiedzieć, co czeka na Ciebie podczas testu na prawo jazdy.

Unikaj typowych błędów.

Powszechnie spotykane pułapki testowe obejmują niewystarczającą kontrolę lusterek i obserwację podczas parkowania wstecznego lub odjeżdżania, niewłaściwe ustawienie na skrzyżowaniach i rondach oraz niewłaściwą prędkość. Unikaj powtarzania tych złych nawyków.

Bądź gotowy na wszystko.

Podczas nauki, spróbuj jeździć o różnych porach dnia, w słoneczną pogodę i deszczową, jeśli będzie to możliwe, to po śliskich i oblodzonych powierzchniach, abyś był przygotowany na każdą ewentualność podczas testu.

Nie bój się pytać.

Jeśli w dowolnym momencie testu na prawo jazdy nie rozumiesz, o co poprosił cię egzaminator, nie bój się poprosić go o powtórzenie instrukcji.

Miej oczy szeroko otwarte.

Cokolwiek robisz, nie patrz na egzaminatora podczas testu lub na jego notatki. Miej oczy szeroko otwarte na drogę, w pełni wykorzystując lustra i skoncentruj się na tym, co dzieje się wokół Ciebie.

Dzięki tym wskazówkom prawo jazdy powinno już niedługo znaleźć się w Twoich rękach.

• Roman
http://oskjastrzebski.info/ | 2019-09-20

Żeby zdać trzeba się dobrze nauczyć przepisy i opanować sztukę prowadzenia samochodu. Dobry i cierpliwy instruktor może w tym pomóc.