Angielski dla dzieci - zalety wczesnej nauki języka obcego

W naszym coraz bardziej zróżnicowanym społeczeństwie coraz bardziej docenia się wartość posługiwania się więcej niż jednym językiem. Poznawanie innych języków i kultur może przynieść wiele korzyści. Każdy, kto posługuje się drugim językiem, może komunikować się z większą liczbą osób, poszerzając swoje możliwości edukacyjne, zawodowe i społeczne. Zapisanie swojej pociechy na dodatkowy angielski dla dzieci to świetny sposób, aby pomóc mu odnieść w przyszłości sukces w każdym aspekcie dorosłego życia.

Zalety nauki języka angielskiego

nauka angielskiego

Istnieje również wiele innych korzyści, które dzieci mogą czerpać, ucząc się języka angielskiego. Szereg badań wykazało, że dzieci, które rozpoczęły jego naukę w młodym wieku, wykazują dużo większe umiejętności poznawcze, łatwiej przychodzi im rozwiązywanie problemów i charakteryzują się większą kreatywnością. Angielski dla dzieci daje możliwość także poznawania innych kultur i religii, co sprawia, że maluchy czują się bardziej komfortowe, dorastając w naszym coraz bardziej globalnym społeczeństwie. Dodatkowe zajęcia z angielskiego poprawiają nie tylko zdolności umysłowe i pobudzają ciekawość, lecz także uwrażliwiają dziecko na różnice kulturowe oraz dają szersze spojrzenie na świat. Poza tym biegłe posługiwanie się obcym językiem ułatwia znalezienie pracy i zwiększa możliwości zatrudnienia.

Kiedy dziecko powinno zacząć naukę języka angielskiego?

Podczas gdy maluchy w każdym wieku odnoszą korzyści z uczęszczania na dodatkowy angielski dla dzieci, badania naukowe szczególnie wspierają rozpoczynanie edukacji dwujęzycznej na poziomie przedszkola. Bardzo małe dzieci chętnie uczą się poprzez zabawę. Są one mniej świadome siebie niż starsi uczniowie, przez co są bardziej skłonne wypróbować nowo nabyte umiejętności językowe bez obawy przed zakłopotaniem. Dzieci w tym wieku lepiej naśladują nowe dźwięki i przyjmują wymowę niż starsi uczniowie.

Nauka języka i nabywanie biegłości w posługiwaniu się nim to coś, co może przydać się w każdej dziedzinie życia. Jednak nigdy nie oczekuj niesamowitych rezultatów po kilku zajęciach. Angielski dla dzieci to przede wszystkim nauka przez zabawę, więc maluchy na początku uczą się pojedynczych słówek. Dopiero później zaczynają budować poprawne zdania i prowadzić dialogi. Istnieje wiele sposobów nauczania języka obcego, lecz nie ma jednej doskonałej metody, ponieważ zależy ona kilku czynników, takich jak m.in. zaangażowanie ucznia i rodziców. Dlatego nauczyciel prowadzący angielski dla dzieci nie powinien wywierać na nich presji, bo zniechęci to tylko maluchy do dalszego kształcenia.

źródła: