Zajęcia dodatkowe - niemiecki dla dzieci

Dlaczego Twoje dziecko powinno uczyć się języka obcego?

Coraz więcej rodziców zapisuje swoje dzieci na dodatkowe lekcje języka obcego, co nie powinno dziwić, ponieważ liczne badania pokazują, że biegłe posługiwanie się drugim językiem wzmacnia umiejętności poznawcze, pamięć i słuchanie.

język niemiecki

Badania sugerują, że proste myślenie w języku obcym pomaga ludziom podejmować szybsze i lepsze decyzje życiowe. Ponadto wskazują na bezpośredni związek między nauką języka obcego a wysokimi wynikami na egzaminach. Osoby posługujące się językiem obcym często cieszą się lepszymi perspektywami zawodowymi i wyższym standardem życia. Istnieją nawet korzyści zdrowotne - ostatnie badania stwierdzają, że drugi język pomaga również zapobiegać demencji w późniejszym okresie życia.

Jedną z możliwości jest zapisanie swojej pociechy na dodatkowy niemiecki dla dzieci. Dlaczego akurat ten język? Tego dowiedzą się Państwo w dalszej części artykułu.

Niemcy mają czwartą co do wielkości gospodarkę i są numerem jeden w świecie pod względem eksportu. Wiele zagranicznych firm podejmuje z nimi współpracę, aby poszerzać swoją działalność. Osoby, które znają, chociażby podstawy tego języka mają większe perspektywy zawodowe. Warto więc już na wczesnym etapie zadbać o przyszłość swojego dziecka i zainwestować w lekcje niemieckiego.

Ponadto język niemiecki jest bardzo popularny w wielu miejscach na świecie (aż 89% austriackiej populacji mówi po niemiecku, a 65% w Szwajcarii). Jego znajomość ułatwia podróżowanie, szczególnie po krajach europejskich. Niemiecki dla dzieci obejmuje m.in. naukę słownictwa, a także poprawnego budowania zdań. Po takich zajęciach maluchy bez problemu mogą porozumieć się z niemieckojęzycznymi osobami podczas wyjazdów. To także doskonały powód do tego, aby rodzice podszkolili swoje umiejętności i rozpoczęli stosowanie języka w domu. Regularne ćwiczenia sprawiają, że dzieci szybciej przyswajają nowe zwroty, co skutkuje lepszymi wynikami na lekcjach.

Ostatnim powodem potwierdzającym to, że niemiecki dla dzieci jest odpowiedni, jest to, że nikt nie uczy się szybciej niż kilkuletnie brzdące. To one w ekspresowym tempie przyswajają nowe słowa i zwiększają dotychczasowe umiejętności. Czas, kiedy maluch ma około 5-6 lat to najlepszy etap, aby zacząć naukę języka obcego. Dlaczego? Ponieważ już w tym wieku opanowane są podstawy języka ojczystego, więc maluch nie będzie się mylił.

Język niemiecki jest dość trudny do opanowania, więc tym bardziej, każde nowe, zapamiętane słowo jest ogromnym sukcesem zarówno dla dziecka, jak i jego rodziców. Dzięki temu łatwiej będzie mu także zdobywać wiedzę z innych przedmiotów. Dodatkowy niemiecki dla dzieci to doskonały sposób, aby rozwijać w maluchach pasję do nauki i logicznego myślenia.

źródła: